Twój czas
na działanie

O MNIE

O MNIE

KAROLINA BAJTEK ADWOKAT

Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2016 roku jestem członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w renomowanych kancelariach w Poznaniu. Posiadam także doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych, w tym w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie.

Jestem również mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów sądowych prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz na listę Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Adwokat-Karolina-Bajtek

SPECJALIZACJE

GŁÓWNE OBSZARY SPECJALIZACJI

prawo-rodzinne

PRAWO
RODZINNE

sprawy o rozwód, separację, alimenty, kontakty z dziećmi, władzę rodzicielską czy podział majątku.

prawo-pracy

PRAWO
PRACY

rozwiązywanie sporów między pracownikami i pracodawcami, sprawy o wypłatę zaległego wynagrodzenia, mobbing, dyskryminację, odszkodowania i inne.

prawo-karne

PRAWO
KARNE

reprezentowanie interesów klienta w postępowaniu przygotowawczym, sądowym i wykonawczym. Sprawy o kradzież, rozbój, znęcanie, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, groźby karalne i inne.

prawo spadkowe kancelaria poznań

PRAWO
SPADKOWE

sprawy o zachowek, wydziedziczenie, stwierdzenie nabycia spadku oraz dział spadku

KONSULTACJE

KONSULTACJE

Zapraszam na konsultacje (porady prawne)
do siedziby mojej Kancelarii, mieszczącej się przy
ul. Bóżniczej 1/107 w Poznaniu.

Kancelaria adwokacka Poznań

W mojej kancelarii pomagam osobom, które borykają się z różnego typu problemami o podłożu prawnym. Zajmuję się przede wszystkim prawem rodzinnym, ale także prawem pracy, prawem karnym oraz prawem oświatowym. Zapewniam wsparcie przede wszystkim osobom fizycznym, które powierzają mi do prowadzenia swoje – często niełatwe – sprawy.

Pomagam też firmom i przedsiębiorstwom o różnym profilu działalności. Proponuję pomoc doraźną, jak i stałą obsługę prawną. Prowadzę konsultacje, podczas których każdemu klientowi poświęcam całą swoją uwagę. Nie przewiduję sztywnego czasu trwania konsultacji. Zdaję sobie sprawę z tego, że każda sprawa jest inna i każdej należy się indywidualne podejście. Po zapoznaniu się z sytuacją klienta opracowuję optymalne rozwiązanie, a następnie przygotowuję stosowne pisma i dokumenty. Dbam o to, by każda z konsultacji przebiegała w spokojnej atmosferze. Zależy mi na tym, by w mojej kancelarii każdy klient czuł się bezpiecznie.

Konsultacje

Wiem, że każdy z nas ma styczność prawem – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Z kwestiami prawnymi do czynienia mamy w przypadku ślubu i rozwodu, narodzin i wychowywania dzieci, rozpoczęcia i zakończenia pracy, prowadzenia działalności gospodarczej. Warto pamiętać, aby przy załatwianiu tego typu spraw nie kierować się emocjami, a każdą czynność prawną dokładnie przeanalizować. Działanie intuicyjne może mieć poważne i często negatywne konsekwencje. W razie jakichkolwiek wątpliwości, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty.

Prawo-rodzinne

Prawo rodzinne

Główną specjalizacją mojej kancelarii jest prawo rodzinne. W mojej kancelarii prawnej zajmuję się takimi sprawami, jak:

 • rozwód bez orzekania o winie,
 • rozwód z orzekaniem o winie,
 • alimenty na byłego małżonka,
 • separacja,
 • podział majątku wspólnego,
 • ustalenie, podwyższenie, obniżenie alimentów,
 • zaprzeczenie lub
 • ustalenie ojcostwa,
 • ustalenie kontaktów z dziećmi,
 • władza rodzicielska,
 • ustalenie miejsca zamieszkania dziecka,
 • i inne.

 

W sprawach rodzinnych, takich jak rozwód czy podział majątku wspólnego, pomoc adwokata jest szczególnie ważna. W swojej praktyce często pomagam klientom przetrwać trudny czas po rozstaniu z małżonkiem i uporządkować kwestie prawne. Jestem wsparciem moich klientów również w sprawach dotyczących ich dzieci, takich jak sprawy o alimenty, kontakty czy władzę rodzicielską.

Mediacje

Oprócz kompleksowego wsparcia z zakresu różnych dziedzin prawa, jestem również dyplomowanym mediatorem sądowym, wpisanym na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu, Koszalinie oraz Słupsku. Mediacja w wielu przypadkach umożliwia polubowne, satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie sporu i uniknięcie kosztownego procesu sądowego. Mediacje przeprowadzane są we wszystkich sprawach, w których możliwe jest wypracowanie i zawarcie ugody, a w szczególności w sprawach o: zapłatę, alimenty, kontakty, podział majątku wspólnego, dział spadku i innych.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu, z przyjemnością udzielę szczegółowych informacji.

kontakt

kontakt

Dane Kontaktowe

Karolina Bajtek – Adwokat Poznań, Bóżnicza 1/107,
61-751 Poznań,
tel: +48 600 225 332
e-mail: kancelaria@adwokatbajtek.pl
NIP: 4990614400

Znajdź nas!

Znajdziesz nas również

Skontaktuj się ze mną

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a skontaktuję się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.