Poznajmy się

KAROLINA BAJTEK ADWOKAT

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą mojej Kancelarii.

Wiem, z jakim zaufaniem wiąże się powierzenie – często jedynej w życiu – sprawy sądowej adwokatowi. Dlatego też na początek krótko się przedstawię.

Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2016 roku jestem członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w renomowanych kancelariach w Poznaniu. Uczestniczyłam w charakterze pełnomocnika w licznych sprawach cywilnych (w tym w szczególności rodzinnych i pracowniczych), a także w charakterze obrońcy i pełnomocnika pokrzywdzonego w sprawach karnych. Posiadam także doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych, w tym w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie.

Większość mojej dotychczasowej aktywności zawodowej wiąże się z Poznaniem. To w Poznaniu ukończyłam studia i odbyłam 3-letnią aplikację adwokacką. Rozwijając działalność mojej Kancelarii, zdecydowałam się na uruchomienie Filii w moich rodzinnych stronach – w Koszalinie.

Poza pracą adwokata, prowadzę również mediacje. Jestem profesjonalnym mediatorem sądowym. Znajdziecie mnie Państwo na listach stałych mediatorów sądowych prowadzonych przez:


Dodatkowo, jestem też mediatorem Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Uprawnienia do wykonywania zawodu mediatora uzyskałam poprzez ukończenie rocznych Studiów Podyplomowych Mediacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyłam dodatkowo kilkanaście kursów i szkoleń z zakresu mediacji, w tym w szczególności z zakresu mediacji rodzinnych. Aktywnie uczestniczę w postępowaniach mediacyjnych oraz w negocjacjach handlowych i biznesowych. Prowadzę w szczególności mediacje rodzinne oraz mediacje z zakresu prawa pracy.

 

Głównymi dziedzinami mojej specjalizacji są:

adwokat Karolina Bajtek
Adwokat Karolina Bajtek
Posługuję się biegle językiem angielskim. Ukończyłam Studium Prawa Brytyjskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam dwa certyfikaty językowe: First Certificate in English (FCE) oraz Certificate in Advanced English (CAE). Władam także językiem angielskim biznesowym (Business English) i prawniczym (Legal English). Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń specjalistycznych na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz roczny kurs przygotowujący do egzaminu TOLES (Test of Legal English Skills).
Każda prowadzona sprawa jest dla mnie równie ważna. Powierzając mi swoją sprawę do prowadzenia, możesz liczyć na zrozumienie, cierpliwość i wsparcie.

kontakt

kontakt