PRAWO PRACY

Prawo pracy – adwokat Poznań

Prawo pracy Poznań, Oborniki - pomoc prawna z prawa pracy.

Prawo cywilne Poznań, Oborniki – co warto wiedzieć

Z uwagi na dwie lokalizacje Kancelarii, pomoc prawna z zakresu prawa pracy świadczona jest przede wszystkim w województwach wielkopolskim i zachodniopomorskim. Z pomocy adwokata w Kancelarii korzystają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy.

mandat sanepid

Miejscowości, z których Klienci zgłaszają się do Kancelarii w Poznaniu nasi Klienci mogą zgłaszać się następujących miejscowości: Poznań, Oborniki, Szamotuły, Czarnków, Trzcianka, Piła, Wągrowiec, Śrem, Gniezno, Swarzędz, Pobiedziska, Puszczykowo, Luboń, Kórnik i Środa Wielkopolska.

Miejscowości, z których Klienci zgłaszają się do Kancelarii w Koszalinie nasi Klienci mogą zgłaszać się następujących miejscowości: Koszalin, Szczecinek, Wałcz, Białogard, Bobolice, Słupsk czy Sławno.

Sprawy z zakresu prawa pracy to w szczególności:

Udzielamy wsparcia – prawo pracy kancelaria Poznań

  • zapłata zaległego wynagrodzenia – czy też również zapłata wynagrodzenia po terminie wynikającym z umowy. Zgodnie z wypracowaną w Kancelarii strategią, podejmujemy kolejne kroki w celu odzyskania zaległego wynagrodzenia należnego pracownikowi. W pierwszej kolejności, jako doświadczony mediator sądowy, staram się doprowadzić do polubownego zakończenia sporu między pracodawcą i pracownikiem. Gdy ugoda nie jest możliwa, sporządzam pozew o zapłatę wynagrodzenia i reprezentuję interesy pracownika w sądzie.
  • odszkodowanie i zadośćuczynienie – przykładowo w sprawach o niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy (tzw. „dyscyplinarka”), w sprawach w których miał miejsce wypadek przy pracy czy też w sprawach o mobbing. Pomagam w jego uzyskaniu, a także w dochodzeniu od pracodawcy zadośćuczynienia za doznaną krzywdę niemajątkową.
  • nawiązanie i rozwiązanie stosunku pracy – świadczę porady prawne, a także podejmuję czynności sądowe związane z nawiązaniem oraz rozwiązaniem stosunku pracy. Przygotowuję oraz opiniuję dokumenty takie jak umowy o pracę, wypowiedzenie warunków umowy o pracę czy wypowiedzenie umowy o pracę.
  • molestowaniemobbing, dyskryminacja – zajmuję się kompleksowym prowadzeniem również i tych trudnych, szczególnie pod względem emocjonalnym, spraw. Pomagam także w uzyskaniu odszkodowania na drodze sądowej.
  • Sprawa o zasiłek – udzielam pomocy w sprawach dotyczących wszelkich zasiłków. W szczególności reprezentuję interesy ubezpieczonych, którzy dochodzą swoich roszczeń z tytuły zasiłku chorobowego i macierzyńskiego.
  • Zakaz konkurencji – przygotowując stosowne dokumenty, takie jak umowa o zakazie konkurencji.

Poznań
ul. Wenecjańska 7/2

Koszalin
ul. Piłsudskiego 5